Системи життєзабезпечення є невід’ємною складовою будь-якого сучасного будинку або споруди. Починаючи від квартири, офіса, і закінчуючи великими промисловими об’єктами – всі приміщення оснащені інженерними системами. Їх призначення – зробити будівлю придатною для життєдіяльності людини, створити комфортні умови для життя і роботи.

SysLife

У житті сучасної людини постійно задіюється велика кількість ресурсів, які забезпечують комфортне середовище і певні технічні параметри приміщення – вода, світло, температурний режим, газ, свіже повітря. Інженерні мережі забезпечують створення необхідних умов усередині приміщення, постачання в будівлю електроенергії, здійснюють повітрообмін, надходження і відведення води та інших ресурсів.
Життєзабезпечення об’єкту не завершується на етапі підключення будівлі до мереж і введення в експлуатацію. Необхідний постійний контроль, оцінка і коригування роботи всіх мереж, що особливо актуально в світлі зростання цін на енергоресурси і комунальні послуги. Слід пам’ятати, що своєчасне технічне обслуговування систем життєзабезпечення, не тільки забезпечує безперебійну роботу цих пристроїв, але і подовжує надійність і термін експлуатації обладнання, знижує енерговитрати.
Основними системами життєзабезпечення в компетенції FPI є:

 • внутрішнє і аварійне електропостачання;
 • слабкострумові системи;
 • вентиляція і кондиціювання.

Система внутрішнього електропостачання та електроживлення розподіляє електричну напругу від джерела до споживачів – електроустаткування, розеток і підключених до них електроприладів. Під час проектування системи внутрішнього електропостачання враховують:

 • запас по потужності і за кількістю електроточок;
 • заземлення, захист від короткого замикання, струмів витоку;
 • рівномірний розподіл навантаження по фазах.

Слабкострумні системи поділяють на побутові та комерційні. До них відносяться:

 • локально-обчислювальні мережі (ЛОМ),
 • структуровані кабельні системи (СКС),
 • системи зв’язку,
 • радіофікація,
 • система прийому і розподілу ефірного і супутникового ТБ тощо.

Вентиляція забезпечує повітрообмін в межах приміщення, за рахунок спеціальних пристроїв. Всі житлові, офісні та промислові будівлі обладнуються системами вентиляції. Якщо кондиціонування покращує якість повітря за рахунок його обробки, то вентиляція якісно покращує повітря за рахунок його зміни.
Відсутність системи вентиляції призводить до збільшення концентрації в повітрі приміщення вуглекислого газу та інших шкідливих для людини речовин, що негативно відбивається на самопочутті людей. Штучна або механічна вентиляція передбачає використання вентиляторів, фільтрів, вентиляційних отворів, тощо. Системи вентиляції поділяють на припливні і витяжні, які або подають (припливні) або видаляють (витяжні) повітря. Як правило, одночасно використовують і приточную, і витяжну вентиляцію.
Крім того, виділяють місцеві та загальнообмінні системи вентиляції. Місцеві подають свіже повітря цілеспрямовано до певних місць приміщення або видаляють забруднене повітря від вогнища освіти шкідливих випарів, їх найчастіше застосовують на промислових підприємствах. Общеобменная система вентиляції більш широко застосовується в побуті і розрахована на вентилювання всього приміщення.
Наші фахівці нададуть кваліфіковану консультацію по системам життєзабезпечення відповідно до потреб і завдань Вашого проекту.